تبلیغات
گردشگری تایلند | تور تایلند نوروز 97: پوکت، پاتایا و بانکوک - چیانگ مای

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری تایلند | تور تایلند نوروز 97: پوکت، پاتایا و بانکوک خوش آمدید

چیانگ مای

چیانگ مای دومین شهر بزرگ تایلند حدود 105000 نفر جمعیت دارد. مرکز مهم تجارت و توریسم است، در 500 مایلی شمال بانکوک واقع شده است، این شهر مملو از معابد، خیابانهای پر از دوچرخه و نیز کامیونتهای کوچکی است که به عنوان تاکسی از آنها استفاده می شود. گاهی اوقات مشاهده می شود که حتی فیل هم برای استفاده از امور درجاده های آن قابل رویت است.

چیانگ مای

این شهر هفت قرن پیش بنا شد، و تا 1556 یعنی تاریخ حمله (برمه ای) ها به آن مرکز عمده مذهبی، فرهنگی وتجاری بود. (برمه ای)ها در 1775 از آن رانده شدند و چیانگ مای و پادشاهی Lan Na Mai بار دیگر جزئی از شمال تایلند شدند. این شهر برای مناظر زیبا، معابد باشکوه، مردم خوش برخوردد و زنان زیبایش معروف است، خود (تایلندی) ها این شهر را Shangri-la می نامند.

چیانگ مای

چیانگ مای

چیانگ مای از شمال و غرب به مرزهای برمه، و لائوس در شمال و مشرق محدود است، منطقه ای کوهستانی است که جاده های پر پیچ و خم آن همراه رودخانه ها و دره ها از شمال به جنوب ادامه یافته است، محصول این منطقه برنج، تنباکو، ذرت، نیشکر است.

چیانگ مای

در این شهر نیز  مدرسه بین المللی با نظارت میسونری مسیحی و زیر نظر دپارتمان مدارس ماوراءبحار آمریکا اداره می شود، زبان آن انگلیسی است، این مدرسه توسط کلیسای مسیحی تایلند در 1954 تأسیس شد و برنامه آموزشی آمریکایی ارائه می دهد.

چیانگ مای

درکوههای منطقه چیانگ مای کاخ زمستانی سلطنتی قراردارد، دهکده هایی که در ساخت انواع لوازم چوبی مهارتهای خاص دارند، دیدنی های تاریخی مهمی نظیر Lamphun و نیز Sukhoyhai در این منطقه قرار دارد.

برای یافتن دیگر جاذبه های گردشگری تایلند به لینک مراجعه کنید.موضوعات مرتبط

جاذبه های گردشگری تایلند ،