تبلیغات
گردشگری تایلند | تور تایلند نوروز 97: پوکت، پاتایا و بانکوک - زبان تایلندی ها (تایی)

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری تایلند | تور تایلند نوروز 97: پوکت، پاتایا و بانکوک خوش آمدید

زبان تایلندی ها (تایی)

زبان تایلندی

تایی یا زبان تایلندی یکی از کهن ترین زبان ها در شرق آسیا می باشد و اغلب مردم تایلند به زبان تایی سخن می گویند، هرچند گویش های قومی و منطقه ای بسیار زیادی در نقاط متعدد این کشور وجود دارد. تایلندی زبان رسمی این کشور می باشد و الفبای ویژه خود را دارد. زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملا برای افرادی است که به این کشور سفر می نمایند، غیر قابل فهم می باشد.

زبان تایلندی
زبان تایلندی

گفتاواز زبان تایی

این زبان، تک سیلابی و با پنج گویش و آکوستیک متعدد می باشد که هر لحنی، معنای یک سیلاب واحد را تغییر پیدا می کند. ترکیب این لحن ها و سیستم نوشتاری متنوع و سخت و نیز تلفظ های دشوار این زبان باعث گردیده که یادگیری این زبان برای خارجی ها سخت گردد.ترتیب جملات در این زبان به صورت فاعل، فعل، مفعول است که فاعل معمولا در جمله حذف می گردد.

گفتاواز زبان تایی
گفتاواز زبان تایی

ضمایر و جنسیت در زبان تایلندی ها

ضمایر نیز بنابر جنسیت افراد تغییر می نماید.هم چنین افعال در زبان تایلندی صرف نمی گردد و هیچ شناسه ای نمی باشد.با اینکه زبان انگلیسی در مدارس تایلند آموزش داده می شود، اما میزان تسلط به آن میان مردم این کشور چندان زیاد نیست. با این وجود در بیشتر هتل ها، رستوران ها و فروشگاه های این کشور، انگلیسی و برخی از زبان های اروپایی استفاده می گردد و اسامی خیابان ها نیز به هر دو زبان تای و اینگلیسی می باشند.

زبان تایلندی
ضمایر و جنسیت در زبان تایلندی ها

ازدواج در تایلند

در تایلند ، پس ازکامل شدن تحصیلات شخص موظف به ازدواج است و این امری ضروری و جدی است چنان چه فرد ، پس از تمام تحصیلاتش تمایل به ازدواج با فردی داشته باشد ، در آغاز باید با خانواده ی نامزد خود آشنا گردد و سپس از خانواده ی خود بخواهد که خواستگاری او بروند. اگر هردو خانواده موافق باشند ، ازدواج انجام می پذیرد. داماد مبلغی را به عنوان پاداش بزرگ کردن عروس و شیربها به پدر و مادر او می دهد.

ازدواج در تایلند
ازدواج در تایلند

لباس عروس تایلندی ها

صورتی، رنگ سنتی لباس عروس می باشد و داماد نیز کت و شلوار سبک اروپایی با یک ژاکت یقه پهن با شلوار به تن می کند. زوج های جوان در مناطق روستایی ، بیشتر با خانواده ی داماد زندگی می کنند و ممکن است چند نسل در یک خانه زندگی می نمایند. در این خانه معمولا بزرگترین مرد ، رئیس خانواده است ، هر ساله توریست های بسیار زیادی در شهر های مختلف تایلند برای تماشای مراسم ازداوج و عروسی به در این مراسم های جالب شرکت می کنند.

ازدواج در تایلند
لباس عروس تایلندی ها


موضوعات مرتبط

تایلند ، کشور تایلند ،

لینک های مرتبط

تورهای تایلند ، learn thai ،